Zopár tipov pre organizáciu cykloraňajok

Celý článok je na http://www.cyklodoprava.sk/zopar-tipov-pre-organizaciu-cykloranajok/

Nedávne vyhodnotenie kampane Do práce na bicykli v Žiline mi pripomenulo daždivý minulý mesiac a aký malo počasie vplyv na cyklistov. Počet zapojených cyklistov v Žiline opäť vzrástol, no počet ciest aj ich celková dĺžka pri väčšine tímov klesla. Aj samotný primátor sa priznal, že pokým minulé ročníky sa umiestňoval na špici, tento rok kvôli…

My sme nedávno robili minimalistický piknik v parku, podobne ako v Žiline občerstvenie pre cyklistov.

Naše poznatky boli podobné, ľudia neverili, že je niečo zadarmo. Pomohlo, keď sme pri stánku mali velké logo mesta. Keď sme k ľuďom pristupovali, tak prvé slová boli “Nebojte sa, nič od Vás nechceme, sme z mestského úradu” to na všetkých zabralo, že si nemysleli, že sme nejaká sekta.

Nálade pomohol aj bluetooth reprák.

65002672_2480758148625170_4427968826700726272_o

1 Like

Ten repracik je dobry napad, vdaka. Na cyklojazdy bravame hudbu ale na ranajky sme zatial nemali. Piknik mozno skusime cez ETM.

My sme tento rok organizovali už druhý ročník raňajok pre cyklistov v Seredi a mali sme vyššiu účasť ako pri premiére. (článok: Raňajky pre cyklistov v Seredi)
Z môjho pohľadu je dôležitá lokalita a informovanosť, aby prišli cyklisti aj plánovane a potom aj tí okoloidúci - náhodní. Aj u nás však bolo treba viacerých presviedčať aby sa nebáli, nie vždy to zabralo. Problémom bolo počasie, ktoré bolo v máji veľmi studené čo malo nepochybne vplyv na počet cyklistov, takže na toto treba klásť veľký dôraz, aby z toho nebola takmer zbytočná akcia.
Nám sa vždy podarilo osloviť nejakého partnera, najprv to bola pekáreň, potom iné potravinárske firmy. Čo nám tam chýbalo bola káva, keďže elektriku sme nemali. Mohli sme doniesť takú z termosky, ale ja osobne by som takú piť nechcel :smiley:
Reprák s hudbou - rádiom je super nápad. My sme tneto rok pridali stôl a dve lavice, aby sa mali kde posadiť ľudia, ale kvôli zime sa nepoužili. Bolo by fajn mať tam po ruke aj stojany na bicykle, čo nám chýbalo, takže možno aj podľa tohoto vyberať lokalitu.

Inak akciu hodnotím veľmi pozitívne a odporúčam každému, či už organizovať alebo navštíviť.

S kavou si nabuduce asi skusime pomoct s pojazdnym vozikom (u nas legalny az od min. mesiaca) ak Marek bude schopny tak skoro vstať. Doteraz sme mali tu z termosky.
Inak co vravite na servisny workshop na ulici, nieco ako http://www.mulica.sk/index.php/cyklodielna-recykel-pomahala-servisovat-bicykle-na-vodnom-diele/ V DE to zvyknu robit s policajtmi, ktorí rozdavaju reflexne nalepky apod. Mi sme to skusali cez vikend a odozva bola fajn, len islo skor o rekreacnych cyklistov, ktorí bicykel v pracovne dni nepouzivaju.

1 Like