Vláda SR zrušila dotáciu na vybudovanie Národného cyklistického centra

Celý článok je na Vláda SR zrušila dotáciu na vybudovanie Národného cyklistického centra – cyklodoprava.sk

Aj keď sa športovej cyklistike na našej stránke venujeme relatívne málo, nemohli sme si nevšimnúť správy zo včerajšieho rokovania Vlády SR. Tá totiž zrušila uznesenie 625/2019, čím zastavila prípravu Národného cyklistického centra (NCC). Návrh na zrušenie uznesenia podalo ministerstvo financi a komentoval ho priamo minister. Podľa neho “Uznesenia zrušili z viacerých dôvodov. Nenaplnilo sa viacero…

Je zrejmé, že vláde chýbajú peniaze a hľadajú, kde by ich splašili.
Projekt NCC neprešiel kvalitným pripomienkovým konaním. Ako predseda klubu sa už pár rokov zúčastňujem aj celoštátnej konferencie SZC a niečo o tom viem. Riešenie z Orechovej Potône malo svoje plusy aj mínusy. Osobne nefandím budovaniu národných centier, určite nie takýmto spôsobom. Možno mohli vybudovať v Orechovej Potôni najskôr niečo menšie pre dráharov, krasojazdcov a zimné tréningy BMX, aj to postupne, ale riešiť na rovine takmer všetko okrem DH je pritiahnuté za vlasy.
V Orechovej Potôni ani nikde v okolí neexistuje žiadny klub, ktorý by to tam držal. Naopak v Trenčíne, B. Bystrici či Dohňanoch sú kluby, ktoré majú tradíciu, výsledky a ľudí, no to niekomu nehralo do kariet.