Verejné obstarávania cyklistickej infraštruktúry a jej projektovej dokumentácie

Do tejto témy prosím pridávajte linky na aktuálne verejné obstarávania projektovej dokumentácie a stavebných prác plánovanej cyklistickej infraštruktúry.
Na úvod pridávam odkaz na vyzvu z obce Zborov na spracovanie PD na cyklotrasu v ich obci:

Doplnam este vyzvu text
Do vyzvy boli doplnené hlavne dendrologický, inžiniersko-geologický a hydrogeologický prieskum. Predpokladaná hodnota zákazky je 47 894,- EUR bez DPH.

Bratislava: Projekt pre stavebné povolenie cyklotrasy R17 – Prievozská radiála v úseku Mlynské nivy

Link na oznámenie vo Vestníku verejného obstarávania https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/443033?page=1&limit=20&sort=datumZverejnenia&sort-dir=DESC&ext=0&cisloOznamenia=&text=&year=0&dzOd=&dzDo=&cvestnik=&doznamenia=-1&dzakazky=-1&dpostupu=-1&mdodania=&kcpv=&opb=&szfeu=&flimit=-1&nobstaravatel=&nzakazky=

Na ňom sa dá nájsť pre link na súťažné podklady https://josephine.proebiz.com/sk/tender/7011/summary

Sliač - Banská Bystrica:

Vypracovanie projektovej dokumentácie a majetkovoprávne usporiadanie pre projekt: Vybudovanie cyklotrasy BB – Vlkanová – Sliač, II. etapa.

Termín podávania ponúk: 15.4.2020

https://josephine.proebiz.com/sk/tender/6839/summary

Štúdia realizovateľnosti cyklotrasy Zvolen - Hronská Breznica

https://josephine.proebiz.com/sk/tender/7263/summary

Termín: 6. máj

Aktuálna výzva v našom meste Sereď - vypracovanie PD na cyklotrasu popri hlavnom ťahu cez mesto.

https://www.sered.sk/s47_verejne-obstaravanie/c5897_vypracovanie-projektovej-dokumentacie-na-vystavbu-novej-cyklistickej-komunikacie-v-meste-sered

Chodia sem aj ľudia - projektanti? Kam to zavesiť, či to priamo niekomu posielať? Ak áno, komu? :smiley:

Ak to chápem správne, tak na tu cyklotrasu este nie je ani studia a do septembra ma byt hotova DSP aj DRS? Dovtedy bude problem ziskat vobec stanoviska sietarov a zapracovat ich. Mozno sa aj @rado.cervienka vyjadri, ci sa mu to zda realne. O tom, ze by na tu stavbu malo byt vydane stavebne povolenie som tiez nenasiel zmienku. Aby sa nestalo, ze po prevzati diela bude projekt nerealizovatelny a projektant nebude chciet robit upravy.

Nuž ja sa v tom veľmi nevyznám po tejto legislatívnej stránke, ale štúdia je predsa projekt, je úlohou projektanta aby to navrhol tam kde sa to najlepšie dá a jeho úlohou je preveriť aj siete, odstupy, dodržať normy a brať do úvahy aj veci ako frekvencia využívania, budúce napojenia a pod. Predpokladám, že by išlo o líniu na pozemkoch mesta, takže stavebné povolenie by nemal byť potom problém, to ale nie je súčasťou projektu. To bude až v prípade realizácie, nie?

Stupne PD su napr. tu. Študia nie je, DÚR tiež pisu, ze netreba, takže az po spracovanie DSP sa nikto nevyjadri, ci so zamerom suhlasi. Sulad s UPN-M a suhlas stav. uradu s vynechanim uzemneho konania je fajn, vela veci to moze zrychlit. Ale dostat vyjadrenie od niektorych sietarov trva 2-3 mesiace. Ak daju zamietave stanovisko, co sa moze stat lebo DÚR neexistuje a o stavbe pocuju prvykrat, tak uz nezostane cas na upravu projektu. Od koho chce stav. urad vyjadrenia neviem, ale byva to 30-40 subjektov.
Sucastou zadania je aj dokumentacia realizacie, mesto ju asi bez stavebneho povolenia prevziat moze ale ci stavebne povolenie neskor stav. urad v Dolnej Strede vyda, to neviem.
Viem, ze sa teraz VO robia takto narychlo ale vsetky upravy PD po odovzdani su potom na dobre slovo a mesto to moze preplatit. Spracovanie tychto stupnov PD bezne trva okolo 2 rokov.

Tak súťaž zrušili a vyhlásia ju znova…

V rámci verejného obstarávania s názvom „Vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu novej cyklistickej komunikácie v meste Sereď“ bol úspešným uchádzačom záujemca:

Cykloprojekt s. r. o.

Tak ja sa opäť vrátim k Zborovu - Spracovanie projektovej dokumentácie k cyklotrase pod Zborovským hradom
Výzva na Úradná tabuľa
Štúdiu spracoval Cykloprojekt v 2020.
image