TP85 - aké sú najčastejšie pochybenia?

Priatelia, chystáme sériu seminárov o Technických predpisoch 85 Navrhovanie cyklistickej infraštruktúry. Popri prezentácii noviniek v aktualizovanej verzii by sme radi uviedli typické chyby, ktoré projektanti, úradníci a policajti navrhujú a schvaľujú pri cyklotrasách. Pomôžte nám spraviť taký zoznam, aby sme potom mohli ukázať, v čom je chyba a ako sa jej vyhnúť.

Predbežný zoznam takých pochybení:

  • zelená farba vodorovného značenia namiesto bielej;
  • použitie pozdĺžnej súvislej čiary V 1a v strede namiesto prerušovanej V 2a,b;
  • zbytočné vyznačenie krajnice pozdĺžnou súvislou čiarou;

… ďalšie pochybenia? Píšte do komentárov, budem to pridávať do tohto zoznamu.

Mne napadaju ako asi najčastejšie pochybenia pri návrhu malé (často až nulové) polomery smerových oblúkov, nedodržané max. pozdĺžne sklony a nesúlad ZDZ v rámci jedného úseku cyklistickej komunikácie, napr. označenie jedného vjazdu ako spoločnej cestičky a iného ako pešej zóny apod. Ak treba dodám foto a polohu príkladov.

Mne chybaju v TP este graficke situacie napojenia spolocnej cesticky pre cyklistov a chodcov a rozdelenej cesticky pre cyklistov a chodcov.
Alebo napr.trosku rozpracovat odporucania ako riesit priechody pre cyklistov po trase kde je prilis vela vjazdov (napr.do vnutroblokov), ze by sa mohli realizovat ako zvysene a nie stale schadzat a vychadzat, ked dokonca tam niekedy moze ist spolu viac chodcov a cyklistov ako aut do vnutrobloku.
Diky