Strava sprístupnila Metro bezplatne samosprávam a NGO

Celý článok je na https://www.cyklodoprava.sk/strava-spristupnila-metro-bezplatne-samospravam-a-ngo/

Aplikácia Strava je zrejme celosvetovo najpoužívanejšou aplikáciou medzi cyklistami. Menej cyklistov však vie, že od nich zozbierané dáta prostredníctvom služby Metro poskytuje samosprávam pre účely dopravného plánovania. Podľa dnes zverejnenej tlačovej správy budú tieto dáta pre samosprávy a neziskové organizácie po registrácií a vyplnení žiadosti bezplatné. Viac informácií nájdete https://metro.strava.com/ Podľa informácií z TS sa…

@Marian_Gogola za Mulicu som uz poslal ziadost na uzemie Ziliny, posli za UNIZU napr na Kysucke alebo Rajec. Neskor sem napisem ako tie dáta vlastne vyzeraju.

@Zigo, Strava vie nejako rozlíšiť cyklodopravu od šport/rekrea? Viem si to síce predstaviť na základe nejakých algoritmov, ale zatiaľ som nikde nezachytil, že by to Strava robila.
??

Strava to automaticky nerobi ale viem si sam oznacit vyjazd pri ukladami alebo editacii ako commute.

Hmm, škoda. Viem si predstaviť, že napríklad pravidelné jazdy ráno a popoludní po stále tých istých podobných trasách by Strava vedela sama rozlíšiť, konieckoncom tak fungujú analýzy Market Locatora…

Pre vacsinu ludi by to bol asi prinos ale u mna by to zrejme nefungovalo, lebo cesty na vlak mam tak 50:50. Je ale mozne, ze prave sucasne info o oznacenych commutes vyuziju pre nejaky svoj algoritmus v buducnosti.

Tak zatial mi prislo zamietave stanovisko “Due to the high volume of requests and the current Strava Metro feature set, we are currently only able to provide access to groups directly and actively involved in transportation infrastructure planning.”
Schvalili to niekomu?

Mám taký dojem, že Cyklokoalícia Košice to dostala.