Sčítače pohybu (nielen cyklistov)

Ak chceme efektívne bojovať s nezáujmom samospráv a autocentricky orientovaných ľudí, potrebujeme pracovať s dobrými dátami. Podobne, ako sa snažíme vyhodnocovať stav ovzdušia z meračov jeho kvality, tak potrebujeme počítať pohyby ľudí v cestnej premávke.
Už som si čo to čítal o sčítačoch bicyklov, ale to niekedy nestačí. Potrebujeme identifikovať a v štatistikách od seba oddeliť čísla o rôznych účastníkoch. Na cyklochodníkoch sa nepohybujú len cyklisti, ale aj chodci, dokonca niekedy sú vo väčšine. A podobne na uliciach potrebujeme sledovať nielen pohyb cyklistov, ale porovnať ho aj s pohybom áut a prípadne aj chodcov, ak je to možné.
@JanoRohac, viem, že sa touto problematikou zaoberáš. Bolo by možné uviesť pár informácií, ako na to v takýchto a podobných prípadoch? Nemôžem ako aktivista riešiť všetko, no rád by som na túto problematiku nahnal niekoho z úradu, ktorý by si mohol niekde prečítať aspoň základné informácie, ale v ucelenej forme. Aké typy sú k dispozícii nielen u nás, ako to funguje, čo je potrebné vedieť vo fáze plánovania a prípravy, čo kvôli realizácii a napokon údržbe a prípadnom vylepšovaní.
Budem vďačný za akúkoľvek reakciu. Komukoľvek.

1 Like

Marián, rád, ale trošku nestíham. Navyše pripravujeme novú stránku a poduktové listy, tak potom bude viac informácií.
Predbežne sú základné potrebné informácie na www.eco-counter.com (viac jazykov).
Medzitým rád odpoviem na otázky, kľudne sa pýtajte, ak chcete niekto vedieť konkrétnejšie informácie.

Táto téma zaujíma dlhodobo aj mňa a čakám len na možnosť, keď bude možné daný sčítač kam umiestniť.
Zatiaľ robíme len projekt na cyklotrasu v meste Sereď. :smiley:

V 2014 som este na VUD so Sonou napisal metodiku pre MDV pre realizaciu scitaní cyklistov. Neviem ci ju ministerstvo niekde uplatnilo, ale mozno sa niekomu bude hodit https://drive.google.com/file/d/0B8ZKlfljStQhYzNTekFQNlNib2c/view?usp=sharing Ak by som zverejnenim porusil autorske prava alebo nieco, tak zmazem. Intenzity su tu Intenzity cyklistov – cyklodoprava.sk

1 Like