Pripomienkovanie novej vyhlášky o dopravnom značení

Otváram diskusiu o novej vyhláške o dopravnom značení, resp. o pripomienkach v rámci medzirezortného pripomienkovacieho konania (od 7. do 27. novembra 2019).

Medzirezortné pripomienkovacie konanie k novej vyhláške o dopravnom značení sa nacháza tu:
https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2019/804
Stránka je pomalá, musíte dlhšie počkať, kým sa načíta;

Dokumentácia vyhlášky sa nachádza v kolonke “Sprievodná dokumentácia”:
https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/dokumenty/LP-2019-804

Návrh vyhlášky vo formáte DOCX sa tam nachádza ako 8 MB súbor “vlastnymat_MPK-DZ”
https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy?p_p_id=processDetail_WAR_portletsel&p_p_lifecycle=2&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_cacheability=cacheLevelPage&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1&_processDetail_WAR_portletsel_fileCooaddr=COO.2145.1000.3.3675404&_processDetail_WAR_portletsel_file=vlastnymat_MPK-DZ.docx&_processDetail_WAR_portletsel_action=getFile

Prostredníctvom tej stránky je možné návrh vyhlášky aj pripomienkovať, ale nenechávajte si to na poslednú chvíľu, pretože na stránku sa treba registrovať, čo si vyžaduje viac krokov a chvíľku to trvá. Ale nie je to zložité.

Cykloplatforma chystá pripomienky, takže ak máte nejaké pripomienky k vyhláške ohľadom cyklistickej dopravy, dajte nám ich vedieť, môžeme ich zapracovať aj do nášho pripomienkovacieho dokumentu, takže budú vznesené viackrát, čo môže mať väčšiu váhu.

No a hneď mám aj prvú otázku:

Podľa mňa v návrhu vyhlášky chýba označenie cykloobojsmerky v jednosmernej ulici zo strany zákazu vjazdu. Pravdepodobne by na to mala slúžiť značka 51 Voľno (str. 62), ale pri spôsobe jej využitia nie je explicitne uvedené, že sa môže dávať pod značku 230 Zákaz vjazdu, zatiaľ čo iné použitia tam uvedené sú.
Vidíte niekto vo vyhláške, že ako povoliť cyklistom vjazd do jednosmerky v protismere?

Bude sa používať dodatková tabuľka Neplatí pre, ktorá vyníma z platnosti značky, pod ktorou je umiestnená (t. j. zo zákazu vjazdu), vyznačených účastníkov.
507-70

Aha … taká dodatková tabuľka vo vyhláške explicitne zobrazená nie je, takže predpokladám, že sa vychádza zo spoločnému textu k dodatkovým tabuľkám (Bod 1. na strane 60), hej?

Ano. V zasade takmer na kazdej znacke sa symboly vozidiel/ucastnikov daju dat take, ake je potrebne.

Hromadnu pripomienku môžte podporiť tu https://www.changenet.sk/?section=kampane&x=1072793