Podfarbenie Spoločnej cestičky pre cyklistov a chodcov

Ahojte,
ako riešite v iných mestách podfarbenie spoločnej cestičky pre cyklistov a chodcov? TP 085/2019 prehľadne rieši formu a spôsob zeleného podfarbenia a upozornenia na kritických miestach na samostatných Cestičkách pre cyklistov (zelená f.), ale čo keď je chodník spoločný?
Tieto spoločné chodníky majú často veľa chodníkov z boku a ak by sme mali každý označiť zvislým značením, tak to bude značkový les. Vieme kresliť piktogram cyklistu a chodca v mieste, kde sa bočný chodníček pripája, ale význam by mohlo mať aj ustanoviť, že takéto chodníky by mali mať v celej šírke napr. červené podfarbenie. Niektoré štáty používajú červené podfarbenie a vizuálne takéto chodníky nevyzerajú zle. Aj dlažba je ľahko dostupná v červenej farbe a spoločné cestičky pre cyklistov a chodcov z dlažby by mohli mať červené podfarbenie.
Alebo potom podobne ako pri samostatných cestičkách pre cyklistov vyfarbovať iba kritické miesta zelenou tak tu by sa vyfarbovali iba kritické miesta červenou.
Ako to navrhujete robiť?
Ďakujem

@rado.cervienka , je to nejako riešené v TP?

1 Like

Jeden projektant mi hovoril, ze na seminari o TP 2014 v BB odznelo, ze na spolocnych cestickach by sa kriticke miesta mohli oznacovat cervenym podfarbenim, nasledne sa to ale nezapracovalo do TP 2019 :thinking: tak ako 🤷?

Ahojte, ano v TP to nie je.
Priznam sa ze aj v TP som to nedomyslel a bude sa to musiet v buducnosti upravit.
Podfarbenie by sa malo uskutocnovat podla najslabsieho ucastnika, teda cervene.

Tiez rozmyslam uz dlho ze ta myslienka MVSR p. Birnsteina ma nieco do seba ohladom toho ze chodci by sa nepodfarbovali vobec, nie je zla.
(Samozrejme potom uz by mohlo byt aj cyklo cervene, kedze by bola jedina farba na ceste)

Trnava ide svojou cestou - červené podfarbenie cestičky ako takej a zelené podfarbenie nebezpečných miest.

1 Like