Po ôsmich rokoch sa Prešovčania dočkajú cykloprístreškov

Celý článok je na http://www.cyklodoprava.sk/po-osmich-rokoch-sa-presovcania-dockaju-cyklopristreskov/

Trvá to dlhšie, ale prvé prístrešky už stoja. Text a foto: Renáta Kmecová Článok vám priniesla Cykloplatforma Slovenska  Písal sa rok 2011, a mesto Prešov bolo zapojené do projektu Central MeetBike kde partnerom projektu bolo aj občianske združenie Prešovská bicyklová skupina Kostitras. Výstupom celého projektu bol vtedy zámer vytvoriť mapu cyklotrás a dlhodobé aj krátkodobé…

Skvelé, neviem či je Renáta Kmecová zaregistrovaná tu na platforme, ak nie, viete mi dať mailový kontakt?
Ďakujem

Tu som, môžte mi napísať mail na cyklometa@gmail.com

@Renata a @MRC, nechoďte na maily, debatujte verejne :slight_smile: , otázky a odpovede o cykloprístreškoch iste zaujímajú viac ľudí. :slight_smile:

Tak ja sa opýtam tu na fóre a nechám na Vás, ako mi odpoviete, prípadne sem potom tú komunikáciu s Vašim súhlasom vložím.

V inej téme som písal, že aj mesto Sereď schválilo vybudovanie takýchto prístreškov v meste. Teraz sme vo fáze, kedy mu môžeme ako oz predložiť naše návrhy, tipy a rady. Preto zháňame čo najviac informácií a možností riešenia.
Na Vašich prístreškoch ma zaujalo solárne osvetlenie a zaujímalo by ma riešenie uzamykania, či tam bude čipový systém alebo to pôjde cez mobilnú appku, ďalej či to bude bezplatné.
Máte už vybratý tip stojanov, či budú aj poschodové alebo nie. A ešte možno ak sa dá aj orientačná cena, prípadne dodávateľ.
Ďakujem

tak ako som písala v článku: Prístrešky majú byť uzamykateľné a mali by disponovať aj jednoduchými pomôckami na opravu a údržbu bicykla. Majú byť pod kamerovým systémom a disponovať solárnym systémom osvetlenia. V budúcnosti sa plánuje aj s mobilnou aplikáciou, kvôli lepšej informovanosti cyklistov o možnostiach parkovania v týchto prístreškoch. Zámok bude riešený formou čipov a kapacitne by mal jeden prístrešok stačiť pre 16-28 bicyklov.
Predpokladné náklady: 312 395,69 €
info k projektu: https://www.presov.sk/download_file_f.php?id=1072012

Ako bude prístrešok vyzerať po dokončení a to typ stojanov, neviem s určitosťou povedať. Predpokladám však že tieto prístrešky, ktoré už stoja, by už mohli čoskoro byť naplnené, potom Vám viem dať vedieť. Keď som komunikovala s mestom ohľadom týchto prístreškov spomínali, že sa nechali “inšpirovať” cykloprístreškami v Dunajskej Strede, tak predpokladám, že tak nejak by to malo vyzerať. https://dunstreda.sk/files/priloha_c.4_-_projektova_dokumentacia.pdf

Mám info, že na začiatku bude k dispozícii len určitý počet čipov, čo by mohlo byť aj problematické, a na začiatku to môže odradiť užívateľov. Keďže sa však plánuje spustiť mobilná aplikácia budúci rok, tak potom by to mohlo byť lepšie (len nech to funguje) to či to bude spoplatnené som sa nedozvedela, plánuje sa však so zapojením komunity na prevádzku týchto prístreškov.

1 Like

Ďakujem za podrobnejšie informácie, spracujeme ich a použijeme.