Kampane Do práce na bicykli a Európsky týždeň mobility

Priatelia, v rámci tejto témy si dovolím Vás informovať o kampaniach, ktoré slúžia na propagáciu a podporu udržateľnej mestskej mobility, konkrétne o národnej kampani Do práce na bicykli (DPNB) a kampani Európsky týždeň mobility (ETM). Sú to dve najrozšírenejšie kampane, ktoré na Slovensku organizujeme a intenzívnejšie sa im venujeme už 6 rokov.

  1. Aktuálne dnes 5.5. končí bezplatná registrácia tímov do kampane Do práce na bicykli. Vyhodnotenie tejto kampane je naplánované na 18.6.2019 v Dopravnom múzeu v Bratislave
  2. Zároveň na slávnostnom vyhodnotení a vyhlásení víťazov DPNB bude vyhlásené/otvorená bezplatná registrácia do nasledujúcej kampane ETM, ktorej aktivity prebiehajú a trvalé opatrenia sa prezentujú v septembri od 16.-22.9.
    Keby ste mali akékoľvek otázky, dotazy a ešte lepšie námety, ako tieto kampane vylepšiť, budem Vám vďačná a samozrejme rada odpoviem na všetky otázky, na ktoré budem vedieť odpoveď.
    Už teraz by som sa chcela poďakovať mnohým z Vás, ktorí ste v tomto diskusnom fóre za aktívny prístup k vyššie uvedeným kampaniam, lebo bez Vás by sme nedokázali každý rok zvyšovať čísla zapojených:-)
    Jankovi veľká vďaka za zriadenie takéhoto užitočného komunikačného nástroja. Verím, že si tu povymieňame naše skúsenosti, ktorých máme všetci určite hodne a aj vďaka tomu sa nám bude dariť posúvať cyklodopravu a cykloturistiku na Slovensku LEN dopredu!
1 Like

Aďa, máme už prvé čísla z tohto ročníka? Koľko miest, koľko firiem, koľko tímov, koľko ľudí?

Dnes (5.5.) do pol noci je ešte otvorená registrácia tímov, čiže nasledujúce dni zverejníme finálne počty. Zatiaľ vieme, že do kapane DPNB sa zaregistrovalo 99 samospráv, lebo ich registrácia bola ukončená 18.4. Ostatné budeme zverejňovať postupne. Zatiaľ máme niečo cez 20 samospráv, ktoré majú registrovaných viac ako 100 účastníkov a tak splnili podmienku, že budú zaradení do žrebovania, kde vyžrebujeme 5 samospráv, v ktorých na kľúč vybudujeme malé cyklostanovištia (5 cyklostojanov, čiže miesto na uzamknutie 10 bicyklov a 1 verejnú cyklopumpu). Online výsledky môžete vidieť tu: https://www.dopracenabicykli.eu/vysledky?2019

Priatelia, dávam do pozornosti, že 18.6.2019 o 10,00 hod. v dopravnom múzeu v Bratislave sa uskutoční vyhodnotenie národnej kampane Do práce na bicykli, aj za účasti pána ministra dopravy. Kto by mal záujem sa zúčastniť, tak ste srdečne pozvaní, len prosím účasť nahláste na e-mail: Peter.Klucka@mindop.sk do 14.6.2019.

1 Like